Back row (L to R): Pte O. Harris, LCpl T. Hemopo, LCpl G.P. O’Connor, Pte J.W.M. Pedersen, Pte R.H. Tulloch, Pte J.D. Duncan, Pte P.O. Ramsay,
LCpl H.T. Moran, Pte R.J. Rutherford, Pte O.J. Wikaira, Pte A. Clark, Pte G.J.G. Smith, Pte W.G. Doherty, Pte P.D. Thomas, Pte K.A. Warren,
Pte T.P.M. O’Kane, Pte M.J. Turnbull, Pte D.C. McNally, Pte K.C Kirner.


Second row (L to R): Pte M.G. Hosie, Pte J.R.M. White, Pte P.J.K. Clark, Pte A.R. Young, Pte T. Rapana, Pte P.R. Henderson, Pte C.H. Cornelius,
Pte G.W. Sturgeon, Pte D.W. Morrison, LCpl G.J. Beattie, Pte R.A. Vogan, Pte T.R. Harawira, Pte A.M. Mascelle, Pte L.I.T. Churchill, Pte S.T.A. Rameka, Pte W.C. Perry, Pte S.T. Hona.

Third row (L to R): Pte D.H.T. Simpson, Pte R.J. Pears, Pte T.J. Thompson, Pte T.T. Kupe, Pte C. Fong, LCpl R.J. Derwin, Pte B.F. Berridge,
LCpl R.C. Davidson, Pte M.J. Wood, Pte G.D. Hanna, Pte W. Eruera, Pte A.R.M. Peters, Pte M.T. Hotene, Pte L.B. Turipa, Pte C.M. Kenyon,
Pte R.G. Howearth, Pte F.C. Nicholls, Pte W. Kora, LCpl C.J. Robinson, Pte G.W. Goldring, Cpl A.J. Stokes

Fourth row (L to R): Pte M.J. Edwards, Pte M. Pehi, Pte P.R. Smith, Pte B.J. Sadler, Pte L.W. McCoid, Pte P.P. Johnston, Pte K.G. Campbell,
Pte A.E. Rissetto, Pte G.P. Rowley, Pte R.J. Columb, Pte A.W. Plaisted, LCpl K.W. Flanagan, Pte T.J. Leaf, Pte V.T. Mohi, Pte D.A. Clark, Pte L.N. Hine,
Pte F.G. Reid, Pte M. Ruakere, Pte R.K. Pearce.

Fifth row (L to R): LCpl R.P. Hiko, LCpl W.E. Greening, Pte M.J. Paaka, Pte T.J. Wharemate, Pte K.C. Cross, Pte E.L. Kelly, Pte J.C. Patmore,
Pte P. Rauhihi, LCpl A.W. Rakuraku, Pte D.B. Walker, Pte H. Tipene, Pte S.A. Dunn, Pte R.W. Taia, Pte J.T. Barrett, Pte B.J. Hamilton, Pte V.K. Amopiu,
Pte R.H. Fraser, Pte B.H. Gibbard.

Sixth row (L to R): LCpl F.C. Nathan, LCpl H.J. Te Miha, LCpl D.K.T.H. Te Iri, Pte H.H. Lee, Pte E.T. Albert, Pte R.T. Heke, Pte E.D. Scott,
Pte E.N.K. McRae, Pte J.S. Williams, Pte T. Tairea, LCpl R.J. Vendetti, Pte W. Ashby, Pte D.C. Frith, Pte J. Tainui, Pte D.N. Minirapa, Pte T. Tangiia.

Front row (L to R): Cpl T.G. Gordon, Cpl M. Stirland, Cpl W.R. Passey, Cpl W.I. Peacock, Cpl T.T.N.O. Taukamo, SSgt L.R. Bowman, Sgt T.H. Tuhiwai,
Sgt S.V. Smith, 2Lt B. Hall, Capt Q.A. Rodda, Major L.J. Lynch, WOII R.C. James, Lt H.K. Pope, Sgt T. Marama, Sgt T.B. Rautao, Cpl W.G. Alexander,
Cpl W.M. Mathews, Cpl G.J. Harris, Cpl L.G. Constable, LCpl G.W. Dixon.

Inset (L to R): Lt H.T. Gardiner, Sgt W.C. McNeish, Cpl G.W. Benfell, Cpl B.J. McAvinue, Cpl P.A. McKeany, Cpl R.R. Hands, LCpl B.M. Drysdale,
​LCpl R.J. Caldwell, Pte M.H. Evans, Pte J. Dickson, Pte K.M. Mitchell, Pte K.J. Pearce, WOII H.J. Hyndman.

VICTOR FOUR COMPANY

V4 Company, Terendak Garrison 1969

6 RAR/NZ (ANZAC) BATTALION  •  SOUTH VIETNAM 1969 – 1970